TROX LIFE - MAGAZYN FIRMY TROX


SYSTEMY OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ I ODDYMIANIA

TROX LIFE NR 23


W tym numerze skupiamy się na ochronie przeciwpożarowej i oddymianiu.

Między innymi przeczytacie Państwo ciekawy reportaż z renowacji wieżowców w Dreźnie-Prohlis. Kontynuujemy prace nad garażami podziemnymi, w których inteligentne koncepcje oddymiania gwarantują maksymalną ochronę.

Sekcja „Forum i gospodarka" podkreśla miliardy euro szkód powodowanych każdego roku przez pożary; w raporcie przedstawiono wykorzystanie dronów do wczesnego wykrywania pożarów lasów.

Oczywiście nie mogło zabraknąć także szczegółowego raportu podsumowującego tegoroczne targi ISH 2023 we Frankfurcie.

Zapraszamy do pobrania pdf.

Gwarantujemy ciekawą lekturę!

Pobierz TROX Life Nr 23

WENTYLACJA W SZKOLE

TROX LIFE NR 22 

W najnowszym 22 numerze TROX LIFE przedstawiamy rozwiązania inteligentnej wentylacji budynków szkolnych. Efektywne i zrównoważone uczenie się jest podstawą dobrej edukacji. Ważną rolę odgrywają w tym różne warunki ramowe: projekt architektoniczny środowiska nauczania, ale przede wszystkim klimat w pomieszczeniu i wentylacja.

Niemniej jednak nauczyciele i uczniowie mogą tylko pomarzyć o minimalnych standardach jakości powietrza w wielu miejscach. Podczas gdy w innych krajach, zwłaszcza w Skandynawii, dobrą jakość powietrza w dużej części szkół osiągnięto już wiele lat temu, w większości krajów europejskich praktycznie nic się nie wydarzyło – chociaż istnieją odpowiednie minimalne wymagania dotyczące mechanicznych systemów wentylacji szkół. W nowym numerze przeczytacie o tym w rozmowie z profesorem Geo Clausenem z Danii, jednym z najbardziej uznanych badaczy w dziedzinie wentylacji szkolnej.

Przedstawiamy również naszą nową jednostkę podłogową SCHOOLAIR-S-HV. Dostarczana w stanie gotowym do podłączenia, może być umieszczona na dowolnej ścianie, jest szybka i łatwa w montażu oraz jest bardzo wydajna dzięki wysokiej wydajności powietrza oraz odzysku ciepła i wilgoci.

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją z targów Indoor-Air we Frankfurcie. Tam z inicjatywy Fundacji Heinz Trox odbyło się cieszące się dużym zainteresowaniem sympozjum na temat jakości powietrza w pomieszczeniach.

Pobierz TROX Life Nr 22

WENTYLACJA W BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ

TROX LIFE –  POWIETRZE + FARMACEUTYKI

Przemysł farmaceutyczny odgrywa znaczącą rolę w rozwoju gospodarczym kraju i utrzymaniu zdrowia światowej populacji, a TROX od dziesięcioleci jest niezawodnym i innowacyjnym partnerem przemysłu farmaceutycznego.

W latach 90. po raz pierwszy opracowaliśmy LABCONTROL, innowacyjny system sterowania dla bardzo wrażliwych obszarów. Od lat 80-tych dostarczamy również wysokowydajne filtry cząstek stałych, aby zapewnić bezpieczną pracę zakładów produkcji farmaceutycznej. Teraz bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy w idealnej pozycji, aby zapewnić naszym partnerom kompleksowe doradztwo.

Dlatego w obecnym życiu firmy TROX koncentrujemy się na temacie „Powietrze i farmaceutyka".

Zawiera między innymi raport z przełomowego projektu HighCon (fabryka wysokiego poziomu hermetyzacji) firmy Pfizer we Freiburgu. Fabryka jest uważana za jedno z największych i najnowocześniejszych cyfrowych zakładów produkcji farmaceutycznej wysoko skutecznych leków w Europie (produkcja kontenerowa), a dzięki innowacyjnym procesom i technologiom będzie najbardziej wydajnym zakładem firmy Pfizer zapewniającym ponadprzeciętną wydajność. W bardzo wrażliwych obszarach HighCon rozwiązania TROX zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, niezawodności i jakości.

Mamy również kilka innych ekscytujących artykułów na temat powietrza i farmaceutyków.

Pobierz TROX life nr 21

POWIETRZE I ZDROWIE

TROX LIFE – ZDROWIE

Od ponad roku jesteśmy w szponach pandemii koronawirusa, więc przewodni temat nowego wydania magazynu TROX life: POWIETRZE I ZDROWIE nie mógł być bardziej oczywisty!

Nie trzeba dodawać, że nie możemy pominąć tematu COVID-19 - ponieważ jest pewne, że ryzyko przeniesienia choroby można zminimalizować dzięki skutecznej i nowoczesnej technologii wentylacji. TROX life przedstawi, w jaki sposób wiodące stowarzyszenia w naszej branży mocno skupiły się na wymaganiach dotyczących wentylacji i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach w związku z zasadami dotyczącymi odległości, higieny, masek i wentylacji, a także zagrożeń związanych z zakażeniem i zdefiniowali jasne zasady określające, w jakich okolicznościach zapewniona jest wentylacja, a tym samym wystarczająca ochrona przed zakażeniem.

Ale oczywiście są też inne ciekawe tematy, m. in. dowiesz się co na ten temat powietrza, którym oddychamy mają do powiedzenia znani eksperci i naukowcy. Na potrzeby TROX LIFE przeprowadziliśmy wywiady z prof. Martinem Kriegelem z Instytutu Hermanna Rietschela na temat jego przełomowych wyników badań oraz dr Thomasem Voshaarem z Bethanien-Krankenhaus z Moers w Niemczech, na temat jego doświadczeń jako specjalisty chorób układu oddechowego podczas pandemii koronawirusa.

Możesz również spodziewać się ekscytującego raportu z projektu, w którym przedstawiamy urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne w nowym budynku Hause M szpitala w Klinice Karlsruhe. Firma Klimabau, która jest odpowiedzialna za budowę, wykonanie, uruchomienie i konserwację, współpracował z ekspertami z TROX i TROX HGI, aby opracować kompletną strategię klimatyzacji i wentylacji. 

Zapraszamy do lektury.

Pobierz magazyn TROX life nr 20 (5.8 MB)

Zrównoważony rozwój

TROX life – Sustainability


Jednym z najczęściej używanych, ale również najbardziej niejasnych terminów w naszym języku jest zrównoważony rozwój. Powinniśmy jeść w sposób zrównoważony, mieszkać "w pobliżu", przemieszczać się w sposób zrównoważony, pracować i żyć w sposób zrównoważony. Co jednak oznacza zrównoważony rozwój? Skąd pochodzi ten termin? TROX LIFE Magazine stara się udzielić odpowiedzi na te pytania.

Dzięki serii artykułów z dziedzin przyrody, energii, biznesu i życia, firma TROX life zbliżyła się do tego tematu i pragnie wyjaśnić ten termin. Przede wszystkim opisujemy to, co robi TROX, aby działania firmy i jej produkty były zrównoważone podobnie jak innowacje techniczne, za pomocą których TROX przygotowuje się do zrównoważonej przyszłości.

Zapraszamy do lektury.

Enjoy our magazine and download here. (PDF 7,8 MB)

Country air, city air.

URBANISATION AND THE CONSEQUENCES.


'Country air, city air. Urbanisation and the consequences.' The title of the latest edition of TROX life is not accidental. Cities are ever expanding. Megacities with a population of more than ten million are no longer a rarity. The volume of traffic and particulate matter pollution are increasing, while green space is disappearing. All this has brought some creative ideas to life. Take urban farming, where very unlikely areas are being converted to urban farms that can provide cities with fresh produce. Another creative idea concerns tiny houses, which may actually help alleviate the lack of dwellings.

Yet another focus of the new magazine is filter technology. Sounds boring, but there's actually much more to it. Urbanisation has a considerable effect on ventilation and air conditioning. The HVAC industry has to respond by finding effective and efficient solutions to meet increasingly critical requirements on healthy indoor air. The fact that we spend 90% of our time indoors shows the importance of good indoor air quality and sufficient ventilation. Healthy air increases our personal comfort, improves our performance and causes fewer infections and allergic reactions to airborne germs and particles – in line with our mission: TROX Technik for indoor life quality.

As you can see, urbanisation is a multi-faceted issue. As usual, there's also a place for humour in our magazine.

Enjoy!


Enjoy our magazine and download here. (PDF 7,8 MB)

MISSED A TROX LIFE ISSUE?

Our goal is to awaken your interest in air and keep it awake! The TROX life customer magazine gives you regular updates on the topic of air and offers many interesting perspectives. 

You have missed an issue of the TROX life? You can choose here which issue(s) of TROX life you would like to order free of charge. 

Order TROX life issues that you missed out on - free of charge.

ALL TROX LIFE ISSUES AS PDF

COUNTRY AIR, CITY AIR. URBANISATION AND THE CONSEQUENCES.

COUNTRY AIR, CITY AIR.

URBANISATION AND THE CONSEQUENCES.

więcej

AIR AND LIFE. INDOOR LIFE QUALITY.

AIR AND LIFE.

INDOOR LIFE QUALITY.

więcej

Food and drink. Air purity in breweries.

Food and drink.

Air purity in breweries.

więcej

Education air. For high marks in the classroom.

Education air.

For high marks in the classroom.

więcej

MUSEUM AIR. The art of handling art.

MUSEUM AIR.

The art of handling art.

więcej

HOTEL AIR. THE WORLD A GUEST AT TROX.

HOTEL AIR.

THE WORLD A GUEST AT TROX.

więcej

CLIMATE AND CHANGE. NEW CHALLENGES FOR THE HVAC INDUSTRY.

CLIMATE AND CHANGE.

NEW CHALLENGES FOR THE HVAC INDUSTRY.

więcej

ARCHITECTURE AND DESIGN. The art of designing air.

ARCHITECTURE AND DESIGN.

The art of designing air.

więcej

SHOPPING AIR. Shop 'til you drop in fresh room air.

SHOPPING AIR.

Shop 'til you drop in fresh room air.

więcej

OFFICE AIR. For a climate of efficiency.

OFFICE AIR.

For a climate of efficiency.

więcej

STADIUM AIR. Stadiums and their particular flair

STADIUM AIR.

Stadiums and their particular flair

więcej

EXHIBITION AIR. ARCHITECTURE NEEDS TO BREATHE.

EXHIBITION AIR.

ARCHITECTURE NEEDS TO BREATHE.

TROX and Hall 11 in Frankfurt / Main.

więcej

ONES AND ZEROS. DIGITAL TRANSFORMATION.

ONES AND ZEROS.

DIGITAL TRANSFORMATION.

więcej

Arts and culture.  Artful air design

Arts and culture. 

Artful air design

więcej

Clean room air. Ultimate purity.

Clean room air.

Ultimate purity.

więcej

HOSPITAL AIR THE HEALING EFFECT OF EFFICIENT VENTILATION.

HOSPITAL AIR

THE HEALING EFFECT OF EFFICIENT VENTILATION.

więcej

AIRPORT AIR. The art of handling AIRports.

AIRPORT AIR.

The art of handling AIRports.

więcej

production {"X-Frame-Options"=>"SAMEORIGIN", "X-XSS-Protection"=>"1; mode=block", "X-Content-Type-Options"=>"nosniff", "X-Download-Options"=>"noopen", "X-Permitted-Cross-Domain-Policies"=>"none", "Referrer-Policy"=>"strict-origin-when-cross-origin", "Content-Security-Policy"=>"frame-ancestors 'self' https://api.scrivito.com https://punchoutcommerce.com https://www.trox.de https://trox-extern.com https://psp40.onventis.com https://psp22.onventis.com https://trox4u.troxgroup.com", "Strict-Transport-Security"=>"max-age=31536000; includeSubDomains", "Content-Type"=>"text/html; charset=utf-8"}

podziel stronę

Poleć stronę

Poleć stronę przesyłając link e-mailem.

Pola oznaczone (*) są wymagane.

podziel stronę

Dziękujemy za polecenie strony!

Twoje polecenie strony zostało wysłane.


Kontakt

We are here for you

Proszę wpisać treść wiadomości i określić typ prośby
Tel.: +48 22 737 18 58

Pola oznaczone (*) są wymagane.

Kontakt

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Twoja wiadomość została przesłana. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.
Skontaktujemy się z Państwem najszybciej jak to będzie możliwe.
W przypadku pytań dotyczących produktów lub usług prosimy o kontakt:
Tel.: +48 22 737 18 58

Kontakt

We are here for you

Proszę wpisać treść wiadomości i określić typ prośby
Tel.: +48 22 737 18 58

Attachment (max. 10MB)

Pola oznaczone (*) są wymagane.

Kontakt

Dziękujemy za przesłanie wiadomości!

Twoja wiadomość została przesłana. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.
Skontaktujemy się z Państwem najszybciej jak to będzie możliwe.
W przypadku pytań dotyczących produktów lub usług prosimy o kontakt:
Tel.: +48 22 737 18 58